, ,

CALMING SHAMPOO

шифра: 2010

550.00ден

Смирувачки шампон за осетлив скалп

Facebook

Опис

Смирувачки шампон за осетлив скалп

Овај дермосмирувачки шампон е специјално формулиран за да врши смирувачко дејство врз осетливиот скалп. Неговата деликатна формула збогатена со растителни екстракти и еколошки потврден zanthalene има олеснувачки ефект врз скалпот.       

-Нежно чистење на скалпот и косата
– Го нормализира скалпот
-Ја прави косата нежна и мека

Да се нанеси на скалпот и да се меша. Да се употреби лесна масажа и темелно да се исплакне. Да се повтори нанесувањето ако е потребно.

 

Додатни информации

Бренд

Alter Ego

Колекција

CALMING HAIR & SCALP THERAPY

Тип на производ

Шампон

Намена

Осетлив скалп

Тип на коса

Чуствителен скалп

Пакување

300мл, 950мл

Оценки

Сеуште нема оценки за овој продукт

Биди прв да коментираш “CALMING SHAMPOO”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *