Попуст

ENERGIZING SHAMPOO

шифра: 2030

450ден1,000ден

Избриши
Facebook

Опис

Нежен шампон за скалп и слаба коса склона кон паѓање

Овај шампон на база на екстракт од цитрус со заштитно дејство, споено со мултифункционални состојќи помеѓу кои еко- фитостероли со моќно омекнувачко и хранливо дејство, и помага на рамнотежата на косата и скалпот за да се искористи најдобро енергетскиот третман против опаѓање.

– Го подготвува скалпот за нанесување на третманот што следува
– Нежно го чисти скалпот
– Го олсободува остиум фоликуларниот дел
-Ја прави косата поиздржлива и енергична

Нежно да се масира продуктот врз скалпот на влажна коса , да се остави да делува неколку минути и потоа да се исплакне. Да се повтори нанесувањето ако е потребно.

 

 

 

Додатни информации

Бренд

Alter Ego

Колекција

ENERGIZING HAIR & SCALP THERAPY

Тип на производ

Шампон

Намена

Длабинска Нега, Осетлив скалп, Против опаѓање

Тип на коса

Против опаѓање, Тенка

Пакување

300мл, 950мл

Пол

Женски, Машки

Оценки

Сеуште нема оценки за овој продукт

Биди прв да коментираш “ENERGIZING SHAMPOO”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *