Попуст
,

ENERGIZING SUPERACTIVE TONIC

шифра: 2034

1,350.00ден

Шок третман во ампули за скалп, слаба коса и коса склона кон опаѓање

Facebook

Опис

Шок третман во ампули за скалп, слаба коса и коса склона кон опаѓање

Интезивен обновувачки третман во ампули, формулиран со Trichogen® Veg. Неговите состојки помагаат да се ребалансира и да се исчисти скалпот реактивирајќи ја периферната микро- циркулација ,зголемувајќи го придонесот на кислород и размладувајќи го капиларното влакно ,така што се зголемува квалитетот на косата.
Неговата специјална концентрација може да предизвика моментално лесно црвенило.

– Видно го подобрува квалитетот на на косата
– Го забрзува метаболизмот на скалпот
– Ја стимолира периферната микро- циркулација

Да се нанеси на измиена коса, да се разнеси на скалпот масирајќи со  притискање со прстите се до потполно асорбирање. Да не се плакне.

 

Додатни информации

Бренд

Alter Ego

Колекција

ENERGIZING HAIR & SCALP THERAPY

Тип на производ

Лосион

Намена

Длабинска Нега, Осетлив скалп, Против опаѓање

Тип на коса

Против опаѓање, Тенка, Чуствителен скалп

Пакување

125мл

Пол

Женски, Машки

Оценки

Сеуште нема оценки за овој продукт

Биди прв да коментираш “ENERGIZING SUPERACTIVE TONIC”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *