, ,

PEELING PRE-TREATMENT

шифра: 2021

700.00ден

Прочистувачки и детоксирачки третман за правилно миење и чистење на скалпот

Facebook

Опис

Прочистувачки и детоксирачки третман за правилно миење и чистење на скалпот.Овој третман комбинира лушпи од орев за нежен но длабок пилинг , пироктон оламинот има анти микробиолошко дејство на скалпот, а протеланот AG11 за ефикасно хидритирачко дејство.

-Длабоко чистење на скалпот
– Рамнотежа на кожната десквамација
-Преглед на хидро- липидното одржување
-Намалување на евентуалното чешање

Да се нанеси со соодветено шише и да се распострани подеднакво со блага масажа. Да се остави да делува неколку минути,да се измеша со млака вода и внимателно да се исплакне. Да се продолжи со третманот одбирајќи го соодветниот шампон.

 

Додатни информации

Бренд

Alter Ego

Колекција

WELLNESS HAIR & SCALP THERAPY

Тип на производ

Лосион

Намена

Длабинска Нега, Осетлив скалп, Против опаѓање, Против првут

Тип на коса

Нормална, Против опаѓање, Против првут, Тенка, Сите типови на коса

Пакување

150мл

Пол

Женски, Машки

Оценки

Сеуште нема оценки за овој продукт

Биди прв да коментираш “PEELING PRE-TREATMENT”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *